top of page
Umut Otel hakkımızda sayfası. Umut Otel&Beach

Hakkımızda

Umut Otel

Muğla'nın popüler tatil merkezlerinden biri olan Marmaris'in Selimiye köyünde faaliyet gösteren Umut Otel&Beach, misafirlerine konforlu bir konaklama olanağı sunmaktadır. Umut Otel'in tüm konaklama birimlerinde; özel bir balkon, buzdolabı, eşya dolabı ve klima yer almaktadır. Odalarda bulunan özel banyolar; saç kurutma makinesi, havlu ve ücretsiz banyo malzemeleri ile donatılmıştır. Kahvaltı, Otel ana bahçesinde zeytin ve meyve ağaçlarının altında yapılmakta, öğlen ve akşam yemekleri ise deniz kenarında plajımızda yenmektedir.  Tüm gün boyunca sahilde, atıştırmalık tarzı yiyecekler, zeytinyağlılar, ev yemekleri ve alkollü/alkolsüz içecekler servis edilmektedir.

Yakındaki Yerler

Otelimize yakın ziyaret etmekten hoşlanabileceğiniz yerler.

Sığ Liman (700m)

Sığ Liman

Selimiye Koyu’nun bitiminde bulunan, tamamen kum plajı olan bir koydur.

Güneyinde yemyeşil orman, kuzeyinde hırçın kayalık tepeler bulunur. Plaj kısmı oldukça sığdır. Selimiye Köyü, bu plaja kadar bir yolla uzanır. 

Cennet Koyu (1km)

Cennet Koyu

Selimiye Cennet Koyu, Sığliman’a yakın konumuyla Marmaris’in en temiz ve berrak plajlarından birine sahiptir. Koya 10 dakika boyunca Sığliman’dan patika bir yolda yürüyerek veya tekne ile gidilir, araç ile gidiş yoktur. Yangın riski kamp yapmanın yasak olduğu Cennet Koyu için giriş ücreti ödemenize de gerek yoktur.

Delikliyol (8km)

delikyol

Selimiye Köyü’nden Marmaris’e doğru giderken yolun solunda Delikliyol’u göreceksiniz. Sakin bir koyda yeşilliklerin arasında denize girip, berrak suyun tadını çıkartmak ve keyifli yemek yemek için en ideal koylardan biridir. Ayrıca tırmanış yapmak isteyen maceracılar için de güzel bir noktadır.

Turgut Şelalesi (12km)

Turgut Şelalesi

Turgut Şelalesi özellikle yaz aylarında doğal güzellikleri sebebi ile pek çok kişi tarafından ziyaret edilmektedir. Marmaris'in Turgut Köyünde yer almaktadır. Turgut Şelalesi içerisinde toplamda 5 adet şelale bulunur. 

Kız Kumu (18km)

Kız kumu

Koyun ortasında batık bir patika gibi uzanan, sığlık alan nedeniyle denizin ortasında yürüyor hissi vermesiyle tanınır. Kızıl kumlardan oluşan patikanın sonunda, yere adını veren efsanenin baş kahramanı prensesi tasvir eden bir heykel bulunur. Koyun ortasındaki bir ada bulunmaktadır; adanın üstündeki kalıntıların Bybassos antik kentine ait olduğu sanılmaktadır.

Çiftlik Koyu (20km)

Çiftlik Koyu

Çiftlik Koyu’nun en güzel tarafı eşsiz güzellikte denizidir. Denizi cam gibi tertemizdir ve diğer yerlerden farklı olan koyu turkuaz rengi oldukça büyüleyici. Çiftlik Koyu’nda hem kumlu alan hem de çakıllardan oluşan kısımlar vardır. Denizi hızlı derinleşir ve su sporlarına ev olur.

Turunç (28km)

Turunç

Turunç muhteşem plajı ve berrak denizi ile Marmaris tekne turlarının uğrak duraklarından bir tanesi. Bölgenin en güzel koylarına ev sahipliği yapan Turunç son zamanlarda adından sık sık söz ettiren tatil beldesi haline geldi. Mavi bayraklı plajı, tertemiz denizi ve sakin yaşantısı ile Muğla’da denize girebileceğiniz yerler arasında bulunuyor.

Eski Datça (75km)

Eski Datça

Eski Datça, Muğla ilinin Datça ilçesine bağlı bir mahalledirDatça Yarımadasında, antik çağlardan beri üzerinde yaşam süregelen tek mahalledir. Eski Datça, yarımadanın ilk merkezlerinden biri olmakla birlikte, tarihi MÖ 11. yüzyıla kadar uzanmaktadır.

Knidos (100km)

knidos

Sütunlar, kemerli yollar, amfiteatr ve turkuaz renkli deniz manzarası bulunan antik kent kalıntıları ile kesinlikle görülmesi gereken bir antik kenttir. Antik çağın en önemli ticaret , sanat ve kültür kenti. Demokrasinin ilk örneklerinin yaşandığı, çağının modern kenti olan Knidos, Ege Denizi ile Akdeniz’in buluştuğu bir konumda yer alır.

bottom of page